Význam slova "bezbohažel"

Text dotazu

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na původ slova "bezbohažel", pokud nějaký existuje. S tímto termínem jsem se setkal při internetové diskusi a zdá se mi, že ho autor používá namísto termínu "bohužel". Avšak já osobně jsem se s ním nikdy předtím ani v literatuře nesetkal a jeho užívání mi přijde přinejmenším podivné. Děkuji za odpověď a vysvětlení.

Odpověď

Dobrý den,

slovo "bezbohažel" je zjevně neologismem založeným na slovní hříčce (použití

opozita: "bůh" - "bez boha").

V naších slovnících jsme informaci o tomto slovu nenašli, po shlédnutí výsledků vyhledávání na google.com se ovšem zda, že se nevyskytuje ojediněle.

Na jazykové dotazy odpovídá i Jazyková poradna Ústavu pro jazyk český Akademie věd ČR (http://www.ujc.cas.cz/jazykova-poradna/zakladni-kontakty.html).