Význam slov

Text dotazu

Dobrý den,
potřebovala bych přesné rozlišení významu těchto slov: OPIS, VÝPIS, POTVRZENÍ (jejich definici).

Odpověď

Dobrý den

k Vašemu dotazu jsem našla následující:

zdroj:
Slovník spisovné češtiny pro školu a veřejnost : s Dodatkem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky / [zpracoval lexikografický kolektiv Ústavu pro jazyk český AV ČR] . Vyd. 2., opr. a dopl. Praha : Academia, 1998. 647 s. ISBN 80-200-0493-9.

opis -
1. opsaný původní text, např. úředně ověřený opis vysvědčení
2. náhrada jinými slovy např. přeložit cizí slovo opisem

výpis - vypsaná část textu např. z matriky, účtu, trestního rejstříku

potvrzení - ověřující úřední doklad, osvědčení, např. potvrzení o pracovní neschopnosti