Význam přísloví "žádná píseň není tak dlouhá.."

Text dotazu

Co to znamená: žádná píseň není tak dlouhá aby jí nebylo konec

Odpověď

Dobrý den,

přísloví "žádná píseň není tak dlouhá, aby jí nebylo konce" znamená totéž co známé latinské citáty antických filosofů:

1) Nihil perpetuum, pauca diuturna sunt, Nic není na věky dáno, nic netrvá věčně, jen málo věcí má delší trvání. Všechno má svůj začátek i konec.

Seneca Mladší,Útěšný spis Polibiovi

2) Ut sunt humana, nihil est perpetuum datum. – Tak už to bývá v životě lidském, nic není na věky dáno.(Nic netrvá věčně).

Plautus - tuto sentenci spojuje s lidským osudem.

Použité zdroje

https://sites.google.com/site/latinalexikon/n.

Moudrost věků. Lexikon latinských výroků a přísloví.Praha : Svoboda 1994