význam příjmení Vopěnka

Text dotazu

Dlouhou dobu hledám význam příjmení Vopěnka. Bezvýsledně. Můžete mi pomoci?

Odpověď

Dobrý den,

podle knihy Naše příjmení je původ příjmení Vopěnka odvozen od vopěnky jako součásti koňského postroje, případně snad z názvu byliny vopenka nebo-li popence, případně od houby opěnky.

Použité zdroje

MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Vyd. 3., (druhé v Agentuře Pankrác). Praha: Agentura Pankrác, 2010, 229 s. ISBN 80-86781-03-8.