Význam příjmení "Pavlůsková"

Text dotazu

Dobrý den,

Jsem studentkou oboru Informační služby ve firmách a institucích v Luhačovicích ve druhém ročníku.
Byl mi zadán úkol, abych zjistila původ příjmení Pavlůsková, ale jelikož nemám žádnou knihu, která by se tímto tématem zabývala, tak se obracím na vás.

Již předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

bohužel přesné znění vašeho příjmení Pavlůsek jsme v naší dostupné literatuře nenašli. Přesto se domníváme, že Vaše příjmení má původ od osobního jména Pavel, viz Kotík Antonín: " Pavel jméno původu latinského, dalo vznik těmto příjmením: Pavel, Pavlů, Pavlovic, Pavlovič, Pavlovec, Pavlovek, Pavlivec, Pavelec, Pavlík, Pavelek, Pavelčík, Pavliček, Pavláček, Pavla, Pavelka, Pavlečka, Pavlica, Pavlon, Pavlín, Pavlínek, Pavlata, Pavlát, Pavlátko, Pavlas, Pavlasa, Pavlásek, Pablásek, Pablásko, Pavluch, Pavluš, Pavlouš, Pavloušek, Pavlousek, Pavlis, Pavliska, Pavliš, Paulišta, Paulištna. - Mítsní názvy: Pavlov, Pavlovice, Pavlovsko, Pavlčín, Pavlíkov, Pavlišov. Zdroj: KOTÍK, Antonín. Naše příjmení. V Praze: A. Kotík, 1894. 288 s.

Příjmení Pavlůsková má 59 lidí, je na 25668. místě a věkový průměr je 42 let. Zdroj: https://www.nasejmena.cz/nj/cetnost.php?id=233552&typ=prijmeni

 

Použité zdroje

* MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Vyd. 2., upr. Praha: Agentura Pankrác, 2004. 229 s. ISBN 80-86781-03-8.

Obor

Jazyk, lingvistika a literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

30.10.2017 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu