Význam příjmení Nohel

Text dotazu

Vážení, prosím o vysvětlení významu nebo původu
příjmení NOHEL - NOHELOVÁ. Děkuji za odpověď, jsem s Vaší službou velmi
spokojená a doporučuji ji i svým přátelům.

Odpověď

Dobrý den,
příjmení Nohel/Nohelová bylo odvozeno ze slova "noha" starobylou příponou -ejl. Slovo "nohejl" se používalo také pro noháče (člověka s výraznýma nohama). Ke dni 9.5.2007 žilo v České republice 331 mužů a 271 žen s příjmením Nohejl/Nohejlová.

Literatura a zdroje:
* MOLDÁNOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2., upr.vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8.
* Statistiky Ministerstva vnitra ČR:
http://www.mvcr.cz/clanek/cetnost-jmen-a-prijmeni.aspx