význam příjmení

Text dotazu

Jaký je význam příjmení Kratochvíl?

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Kratochvíl patří do skupiny jmen podle vlastností tělesných a duševních. První nositelé tohoto přijmení uměli krátit chvíli. Odtud kratochvíle neboli zábava a kratochvilný neboli zábavný člověk.

Zdroje:

MATES, Vladimír. Jména tajemství zbavená. Praha : Epocha, 2002. s. 138-139. ISBN 80-86328-10-4.

MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Praha : Mladá fronta, 1983. s. 115.