Význam příjmení

Text dotazu

Jaký je význam a původ příjmení Brejcha?

Odpověď

Příjmení Brejcha vzniklo z latinského osobního jména Brixí (i-> í -> ej). Význam příjmení Brejcha může být také odvozen ze slova "brejchat se", což znamená brodit se, máchat se.

Zdroje:

MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Praha : Mladá fronta, 1983. 289 s.

Příruční slovník jazyka českého. Praha : Státní nakladatelství, 1935-1937. 1252 s.

KOTÍK, Antonín. Naše příjmení : studie ku poznání příjmení československých, jejich hojnosti, rozmanitosti a namnoze zvláštního rázu a s pokusem o vysvětlení jich původu a smyslu. Praha : Jan Kotík, 1897. 288 s.