Význam příjmení

Text dotazu

Dobrý večer.Ráda bych zjistila původ a význam příjmení Drahoňovský. Děkuji
za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Drahoňovský bylo s největší pravděpodobností odvozeno od přídavného jména "drahý". Původ příjmení může vycházet taktéž z osobních jmen, která mají původ v daném přídavném jméně, např. Drahoslav, Drahomil a pod.

Ke dni 9.5.2007 žilo v České republice 367 mužů a 357 žen s příjmením Drahoňovský/Drahoňovská.

Zdroje:

* MOLDÁNOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2., upr.vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8 (váz.)

* Statistiky Ministerstva vnitra ČR: http://www.mvcr.cz/sprava/informat/cetnost/index.html