význam pojmu skladování

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych se Vás prosím zeptat na přesný význam pojmu "skladování".
Předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

jak uvádí Wikipedie:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Sklad

Sklad nebo skladiště jsou prostory určené pro skladování nějakého materiálu (surovin, výrobků, zboží, domácích či kancelářských potřeb, jednotlivých technických součástí apod.), ve smyslu jejich trvalého uchovávání v nezměněném stavu. Sklady jako takové jsou součástí převážné většiny průmyslových, obchodních, zemědělských a jiných komerčních organizací a zde mohou mít mnoho různých účelů, velikostí i provedení, od malých místností uvnitř kancelářských budov, přes zastřešené přístřešky na dvoře závodu až po velké zastřešené skladovací areály umístěné poblíž velkých obchodních (velkoobchodních i maloobchodních) center, u dopravních překladišť (přístavy, nákladová nádraží, cargo terminály na letištích) či ve velkých výrobních podnicích.

http://www.sklady.vpraxi.cz/definice_sklad.html

Sklady - Definice

Sklad je vymezené místo např. budova, místnost nebo skříňka, sloužící k bezpečnému uložení nebo-li uskladnění komodit, materiálu, či výrobků. Sklady využívají téměř všechny obchodní, výrobní, dodavatelské, distribuční, logistické, ale i mnohé další společnosti. Sklad je vždy koncipován pro uskladnění konkrétní komodity. Různé komodity mají odlišné nároky na skladování. Například potravinářský průmysl musí většinu svých produktů skladovat v chlazených skladech, chemický průmysl v lépe požárně i jinak zabezpečených skladech a elektronický průmysl může mít zvýšené nároky na odstranění statické elektřiny. Sklady se základně dělí na venkovní a vnitřní.

Uskladňovat,  ukládat, držet ve skladě nebo jiném vhodném prostoru: uskladňovat uhlí, ovoce na zimu • skladovat (mít na skladě): potraviny nemožno dlouho skladovat

(přeloženo ze Slovenského synonymického slovníku online, ABZ český synonymický slovník toto slovo neuvádí)

Skladování je jedním ze základních prvků každého logistického řetězce.  Pokud se

udržují zásoby a to v jakékoli formě, je skladování nezbytné...

Skladování můžeme definovat jako tu část podnikového logistického systému, která

zabezpečuje uskladnění produktů (surovin, dílů, zboží ve výrobě, hotových výrobků) v místech

jejich vzniku a mezi místem vzniku a místem jejich spotřeby a poskytuje managementu

informace o stavu, podmínkách a rozmístění skladovaných produktů.

Čerpáno z:

bakalářské práce na http://dspace.upce.cz/bitstream/10195/34031/1/DedekL_Optimalizace%20skladovani_PB_2009.pdf

LAMBERT, D.M., STOCK, J. R., ELLRAM, L.M. Logistika. 1. vyd. Praha : Computer

Press, 2000. ISBN 80-7226-221-1.