význam nápisu a zkratek na podstavci soch

Text dotazu

O O
 MarIa ( Maria) CID
  VIrgo (Virgo) CRR Latinsko-český slovník pro genealogy tyto výrazy a zkratky
Castaesto ( Castaesto) 1722 neobsahuje
aDVoCata (advocata)

Nápis na Mariánském sloupu Nápis na boční stěně
                                                                     podstavce sochy sv. Jana Nepomuckého

Odpověď

Dobrý den,

obávám se, že s tímto Vám knihovna nepomůže. Jednak je dotaz poměrně nejasný (potřebovali bychom minimálně foto nápisů) a kolegové latináři říkají, že jednotlivá slova by potřebovali vidět v kontextu, navíc tyto informace v literatuře nedohledám (opět kvůli chybějícímu kontextu). Doporučuji se obrátit přímo na Společnost pro obnovu mariánského sloupu
na Staroměstském náměstí v Praze (
mariansky.sloup@post.cz) nebo poslat foto nápisu a zkratek, které chcete přeložit.

Hezký den!