význam jména Škrlant

Text dotazu

Dobrý den, prosím, mohl bych nějak získat
etymologický význam mého jména ŠKRLANT?
Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Škrlant je jednou z variant příjmení Škrla, které má původ v apelativu (tj. slovo obecného významu) škrla = lakomec. Příjmení také úzce souvisí s příjmením Škrdla (apelativum škrdla = lakomec, ze slovesa škrdlit).

Mezi další podoby příjmení Škrla patří vedle Škrlanta Škrle, Škrleta či Škrlík.

Četnost Vašeho příjmení naleznete na stránkách Ministerstva vnitra ČR: http://aplikace.mvcr.cz/archiv2008/sprava/informat/cetnost/index.html#muzi .