Význam jména Balla

Text dotazu

Prosím vás o vysvětlení původu a významu příjmení Balla.

Odpověď

V našich zdrojích jsme o jménu Balla nic nezjistili. Zkuste se obrátit na Ústav pro jazyk český (www.ujc.cas.cz).
Jméno je jistě cizího původu,objevuje se častěji ve slovenštině. Mohlo by pocházet z románských jazyků, např. existuje italské slovo, balla, které znamená: pytel, žok balík; ale také tlach, planá řeč. Známým nositelem jména je italský futuristický malíř Giacomo Balla: http://images.google.com/images?q=balla&hl=en&lr=&sa=N&tab=ii&oi=imagest.