význam burzy

Text dotazu

Zdravím.
Co přesně znamená burza, do posledního detailu???

Odpověď

Dobrý den,

vysvětlení slova burza naleznete v mnohých slovnících, encyklopediích, ale také volně na internetu. Do posledního detailu si jistě načtete význam tohoto slova v uvedených doporučených zdrojích, jak klasických tištěných, tak internetových. Vy sám nejlépe víte, co přesně Vás z této široké oblasti obchodu zajímá.

Slovník cizích slov uvádí u slova burza následující:

1. trh na cenné papíry nebo na určité druhy zboží; místo, budova, ve které se toto obchodování provádí, př. peněžní, plodinová burza; kurzy akcií na světových burzách; 2. místo (a způsob) směnného obchodu vůbec: filatelistická burza, b. práce; 3. synoviální burza - dutý váček vyplněný vazkou tekutinou v místech tření nebo tahu (mezi svaly, mezi kostí a svalem apod.); 4. církevní význam - schránka na přenášení hostie.

Doporučená literatura a internetové zdroje:

* FIALOVÁ, Helena a FIALA, Jan. Ekonomický výkladový slovník. 9. vyd. Praha: A plus, 2011. 194 s. ISBN 978-80-903804-5-5.

* HINDLS, Richard a kol. Ekonomický slovník. Vyd. 1. Praha: C.H. Beck, 2003. xcii, 519 s. Beckovy odborné slovníky. ISBN 80-7179-819-3.

* http://cs.wikipedia.org/wiki/Burza

* http://www.bcpp.cz/

* obecně vyhledávač Google pro vyhledání různých typu burz www.google.cz

Použitá literatura:

* PETRÁČKOVÁ, Věra a kol. Akademický slovník cizích slov: [A-Ž]. 1. vyd. Praha: Academia, 1997. 834 s. ISBN 80-200-0607-9.