význam a původ příjmení

Text dotazu

Dobrý den,

ještě by mě zajímal původ a význam příjmení WISNER.

Děkuji předem za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
původ jména Wisner se odvozuje od místního jména WIESEN, např. u Poličky (nyní Česká Dlouhá), u Broumova (nyní Vižňov), u Podbořan atd., v Bavorsku 23x, v Rakousku a j. Také má vlastně původ z německého slova WIESE - Louka.
Další podoby: Wiesner, Wiezner, Viesner, Vízner, Wiszner.

Použité zdroje

BENEŠ, Josef. Německá příjmení u Čechů. Ústí nad Labem 1998. ISBN 80-7044-212-3.
MOLDANOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. Praha2004. ISBN 80-86781-03-8.