výzkumy delikvence mládeže

Text dotazu

Dobrý den,
byli byste mi prosím ochotni najít jaké realizované výzkumy na téma delikvence mládeže byly realizovány v ČR popř. na Slovensku? Zároveň bych Vás také prosila o nabídnutí vhodné literatury k níže uvedenému tématu:
Rodinné prostředí delikventně se chovající mládeže a možnosti sociální práce
Předem děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

níže Vám zasíláme záznamy některých nalezených dokumetů, které se vztahují k Vašemu tématu. Celá rešerše je nad rámec služby Ptejte se knihovny. Pokud potřebujete vypracovat rešerši na dané téma, můžete se obrátit na svou knihovnu, která vám poskytne bližší informace o této službě. Rešeršní služby jsou obvykle placené a řídí se pravidly a ceníkem knihoven, které tuto službu poskytují. Případně se můžete obrátit i na naši knihovnu, konkrétně na Oddělení rešeršních a referenčních služeb.

Výzkumy:

· PODANÁ, Zuzana a BURIÁNEK, Jiří. Česká mládež v perspektivě delikvence: (výsledky mezinárodního výzkumu ISRD-2). [Praha]: Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, 2007. 78, 24 s. ISBN 978-80-86284-68-2.

· http://theses.cz/id/awonrq/downloadPraceContent_adipIdno_12871

· http://www.policie.cz/clanek/kriminalita-v-roce-2009.aspx?q=Y2hudW09Mw%3D%3D

· VEČERKA, Kazimír. Mládež o kriminalitě a etice každodennosti. Vyd. 1. Praha: Institut pro kriminologii a sociální prevenci, 2012. 121 s. Studie. ISBN 978-80-7338-124-0. Dostupné také z: http://www.ok.cz/iksp/docs/399.pdf.

· TŮMA, Tomáš. Kriminalita dětí a mládeže v okrese Náchod [rukopis]. 2006. 92 l.

· ŠTREIT, Jindřich. Analýza stavu a dalšího vývoje mladých lidí po opuštění zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy za období 1995-2004. [Praha]: Ministerstvo vnitra ČR - Odbor prevence kriminality, 2007. [48] s. ISBN 978-80-254-0259-7.

Další možné zdroje:

· KUBINEC, Patrik. Souvislost volnočasových aktivit a kriminality mládeže [rukopis]. České Budějovice, 2014. 106 s. Dostupné také z: https://wstag.jcu.cz/StagPortletsJSR168/KvalifPraceDownloadServlet?typ=1&adipidno=32918.

· MATOUŠEK, Oldřich a MATOUŠKOVÁ, Andrea. Mládež a delikvence: možné příčiny, struktura, programy prevence kriminality mládeže. Vyd. 3., aktualiz. Praha: Portál, 2011. 336 s. ISBN 978-80-7367-825-8.

· VEČERKA, Kazimír a kol. Ohrožená mládež mezí prevencí a represí. Vyd. 1. Praha: Institut pro kriminologii a sociální prevenci, 2011. 185 s. Studie.ISBN 978-80-7338-118-9. Dostupné také z: http://www.ok.cz/iksp/docs/393.pdf.

· HRONCOVÁ, Jolana, ed. Socialia 2011: Participácia inštitúcií verejnej správy a pomáhajúcich profesií na prevencii sociálno-patologických javov u detí, mládeže a dospelých v Slovenskej republike a v iných krajinách Európskej únie: zborník príspevkov z medzinárodného vedeckého sympózia SOCIALIA 2011, ktoré sa konalo v horkom hoteli Šachtička pri Banskej Bystrici, dňa 27.10.2011. Banská Bystrica: Univerzita Mateja Bela, Pedagogická fakulta, 2011. 392, 8 s. ISBN 978-80-557-0305-3.

Další zdroje byste mohla nalézt v odkazech na literaturu v tomto dokumentu:

www.policie.cz/soubor/ucebnice-prevence.aspx

Děkujeme za dotaz

S pozdravem

Knihovna AV ČR, v. v. i.

Národní 3