Výzkumné zprávy

Text dotazu

Dobrý den, mám dotaz ohledně výzkumných zpráv. Píši bakalářskou práci na téma veřejné mínění o rozvojové a humanitární pomoci v ČR. Potřebovala bych výzkumné zprávy na toto téma a jím podobé, které obsahuje má práce. Veřejné mínění, rozvojová spolupráce, rozvojová pomoc, humanitární pomoc. Předem děkuji za zpracování.

Odpověď

Dobry den,

pro ulozeni  tzv. sede literatury (napr. diplomove a dizertacni práce, vyzkumne zprávy, interni dokumenty, oficialni publikace) je v České republikace vyuzivano Narodni uloziste sede literatury (NUSL, http://nusl.techlib.cz/index.php/O_sluzbe, vyhledavani  - http://www.nusl.cz). Primo ve spojeni s tematikou verejneho mineni o rozvojove a humanitarni pomoci  jsme zde zadnou vyzkumnou zpravu nenalezli, ale muzete zde objevit i další materialy, které by mohl byt pro Vasi praci prinosne.

Dalsi zdroje, který muzete pouzit, je databaze ASEP, v niz je evidovana publikacni cinnosti AV CR (http://www.lib.cas.cz/asep, vyhledavani - http://www.library.sk/i2/i2.entry.cls?ictx=cav&logout=1&language=2&skin=1&show_lim=1), na zajimave a méně obvykle zdroje informací je mozne narazit i v jiz zpracovanych vysokoskolskych pracich (http://theses.cz/). Jinou, ucelenejsi, evidenci vyzkumnych zprav bohuzel nezname.

Na strankach Sociologickeho ustavu AV CR najdete Cesky socialnevedny datovy archiv (http://archiv.soc.cas.cz/, http://nesstar.soc.cas.cz/webview/), v roce 1999 se podobnemu tematu venoval ing. Cervenka (http://www.soc.cas.cz/people/cz/5/26/PublikacniCinnost/Lide.html - Názory na humanitární pomoc do zahraničí). Dalsi  cestou by mohlo byt kontaktovani organizaci, které se venuji zajistovani rozvojove a humanitarni pomoci, predpokladame, ze by o takovychto pruzkumech mohli byt informovani (napr. http://www.czda.cz/, http://www.mzv.cz/jnp/cz/zahranicni_vztahy/rozvojova_spoluprace/index.html, http://www.rozvojovka.cz/publikace/12-medialni-analyza-rozvojovy-sveta-a-rozvojova-spoluprace-v-ceskych-mediich.htm, http://www.rozvojovka.cz/download/pdf/pdfs_301.pdf), pripadne odborne instituce, které zpracovavaji pruzkumy verejneho mineni (napr. http://www.cvvm.cas.cz/).

Obor

Sociologie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

20.12.2012 13:06

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu