vývoj správy města Čáslav

Text dotazu

Dobrý den,
chtěl bych Vás požádat o bližší informace o vývoji správy města Čáslav (okres Kutná Hora) do roku 1918 nebo o doporučení vhodných, veřejně dostupných pramenů o daném tématu.

Odpověď

Dobrý den,

 Informace o vývoji správy v českých zemích můžete čerpat z následujících publikací:

Schelle, Karel a kol. Dějiny české veřejné správy. Plzeň: Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk, 2009. 314 s. ISBN 978-80-7380-203-5.

Hledíková, Zdeňka, Janák, Jan a Dobeš, Jan. Dějiny správy v českých zemích: od počátků státu po současnost. [1. vyd.]. Praha: NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 2005. 568 s. ISBN 80-7106-709-1.

Janák, Jan a Hledíková, Zdeňka. Dějiny správy v českých zemích do roku 1945. 1. vyd. Praha: SPN, 1989. 519 s. ISBN 80-04-21189-5.

Janák, Jan. Dějiny správy v českých zemích v letech 1848-1918 se soupisy pramenů a literatury. 1. vyd. Praha: SPN, 1987. 334 s.

Schelle, Karel. Vývoj české veřejné správy. Vyd. 1. Ostrava: Key Publishing, 2008. 431 s. Právo. ISBN 978-80-87071-92-2.

Bohužel nepodařilo se nám najít žádnou publikaci, která by se věnovala přímo dějinám správy města Čáslav. Se svým dotazem se můžete zkusit obrátit na některou z regionálních institucí: Městské muzeum a knihovnu Čáslav (http://www.cmuz.cz/) anebo Městskou knihovnu Kutná Hora (http://www.knihovna-kh.cz/).