Vývoj sociálního státu v Japonsku

Text dotazu

Dobrý den,

hledám zdroje ke své bakalářské práci na téma Vývoj sociálního státu v
Japonsku v období americké okupace. Ocením i zdroje, které se problematikou
americké okupace zabývají obecněji. Také by se mi velmi hodily statistické
údaje o struktuře státních výdajů v obslasti sociální politiky v tomto
období. Před moc děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

k tématu "Vývoj sociálního státu v Japonsku v období americké okupace" se nám podařilo vyhledat např. tyto knihy (zasíláme odkazy na jejich záznamy ze Souborného katalogu České republiky Caslin):

* [ http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=002627431&local_base=SKC ]

* [ http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=002627432&local_base=SKC ]

* [ http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=004519159&local_base=SKC ]

* [ http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=003067630&local_base=SKC ]

* [ http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=004405173&local_base=SKC ]

* [ http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=003422653&local_base=SKC ]

* [ http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=004922501&local_base=SKC ]

* [ http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=004733571&local_base=SKC ]

* [ http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=004274817&local_base=SKC ]

Po otevření odkazů se Vám objeví záznam ze souborného katalogu České republiky Caslin, kde najdete, v jaké knihovně se knihy nachází a po kliknutí na odkaz "lokální záznam" se dostanete k záznamu z dané knihovny.

Pokud by se kniha nacházela v jiné knihovně než v té, v které jste registrovaným čtenářem, můžete o tuto knihu požádat prostřednictvím tzv. meziknihovní výpůjční služby, v knihovně do které chodíte.

Bohužel k tomuto tématu asi příliš českých zdrojů nenajdete. Většina dokumentů týkající se tohoto tématu je psaná v anglickém jazyce.

Dále můžete vyhledávat knihy či jiné zdroje sám, což pro Vás bude asi lepší, vzhledem k tomu, že vy víte lépe, co přesně hledáte za informace a jaké z těchto informací se Vám budou hodit. Vyhledávat můžete pomocí tzv. předmětových hesel (jednotlivá slova či krátká slovní spojení, která se týkají daného tématu): ve Vašem případě jsou to např. okupace, americká okupace, Japonsko, atd. Tato předmětová hesla můžete kombinovat, pokud zvolíte možnost rozšířeného vyhledávání. Pro hledání dokumentů týkajících se Vašeho tématu, bychom Vám doporučili tyto zdroje: Souborný katalog České republiky Caslin, Českou národní bibliografii, dále Souborný katalog České republiky - Seriály, Článkovou databázi ANL (všechny tyto najdete pod tímto odkazem http://aleph.nkp.cz/F/) Dále můžete hledat na portálu Knihovny (https://www.knihovny.cz/) jak pod českými, tak pod zahraničními knihami. Doporučujeme také vyhledávání v licencovaných databázích NK ČR, jejich přehled naleznete zde: https://www.nkp.cz/katalogy-a-db/licencovane-db/prehled-lic-zdroju. Databáze jsou dostupné z počítačů v Národní knihovně ČR, nebo také přes vzdálený přístup, pak je tato databáze dostupná z jakéhokoli počítače s přístupem na internet, po kliknutí na odkaz shibboleth a přihlášení pomocí kódu a hesla z kartičky čtenáře Národní knihovny ČR. Můžete se také zkusit podívat do katalogů knihovny Orientálního ústavu Akademie věd České republiky http://www.orient.cas.cz/. Případně se poraďte s Vaším vedoucím práce, kde by se daly najít ještě další informace.

Obor

Sociologie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

13.03.2012 09:51

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu