Vývoj moderní hudby

Text dotazu

Dobrý den,
Mohl bych prosím Vás dostat tip na knihu, ve které bych se více dozvěděl o vývoji moderní hudby? (Přibližně od 19. stol, kdy nastupuje blues a jiné hudební styly až po přítomnost - punk, rock, metal...) Potřeboval bych základní informace o tom, jak se hudba vyvíjela, co na ni mělo vliv a jak nás ovlivňuje. Rád bych poté tyto informace použil a dále zpracovával.
Předem děkuji za Váš čas.

Odpověď

Dobrý den,

na internetové adrese http://www.nkp.cz, záložka Katalogy a databáze, katalog NKC při zadání klíčových slov (encyklopedie, hudba) do vyhledávacího formuláře, se Vám zobrazí záznamy o knihách z báze Národní knihovny.

Uvádíme Vám příklady knih vhodných ke studiu:

[Č.záznamu: 000008222]
Malá encyklopedie hudby / Věd. red. a předml. Jaroslav Smolka ; Obr. příl.
sest. Stanislav Jareš. -- [2. vyd.], v Supraphonu 1. vyd.. -- Praha :
Supraphon, 1983. -- 736 s. : obr., fot., noty, [48] s. fot. ; 23 cm

Č.záznamu: 001527113]
Rock & metal book : encyklopedie hard rocku a heavy metalu / Pavel Bartas.
-- Vyd. 1.. -- Praha : Volvox Globator, 2005,. -- 947 s. ; 21 cm

[Č.záznamu: 000959571]
Rock & pop : encyklopedie / František Wich. -- Vyd. 1.. -- Praha : Volvox Globator, 1999. -- 2 sv. ; 21 cm

Č.záznamu: 000115655]
Nová ilustrovaná encyklopedie rocku / [z angličtiny přeložili Hynek Čáp, Petr Dorůžka a Jan Strouhal]. -- 1. čes. vyd.. -- Praha : Albatros, 1996. --
205 s. : barev. il. a portréty ; 21 cm

Č.záznamu: 000079335]
Rock proti proudu : encyklopedie zahraničního alternativního rocku. Díl 2, M-Z / Radek Fic ... [aj.] ; edičně připravil Tomáš Liška ; graf. úprava Ivo Janík. -- 1. vyd.. -- Praha : Vokno, 1993. -- 242 s. ; 24 cm

Č.záznamu: 001800701
Svět jiné hudby : průhledy do hudby alternativní, avantgardní, improvizované, nové, opoziční, progresivní, experimentální, postmoderní, aktuální, free, klezmeru atd. / Zdeněk K. Slabý, Petr Slabý. -- Vyd. 1.. -- Praha : Volvox Globator, 2002-2007. -- 2 sv. (961, 690 s.) : il., portréty ;
21 cm

Záznamy o knihách se Vám zobrazí také při zadání klíčového slova do abecedního rejstříku, např. publikace:
č.záznamu: 000453599]
Hudba 20. století : Určeno pro posl. všech studijních oborů AMU / Josef Ceremuga. -- 1. [dotisk] 1. vyd.. -- Praha : SPN, 1970. -- 112 s. ; 4°

Č.záznamu: 001659181]
Dejiny hudby. VI, Hudba 20. storočia / Naďa Hrčková. -- 1. vyd.. -- Bratislava : Ikar, 2005-2006. -- 2 sv. : il., noty, faksim. ;

Uvedení knihy si můžete vypůjčit absenčně nebo prezenčně na základě průkazu čtenáře NK ČR, viz http://www.nkp.cz, záložka Služby, Pro uživatele a návštěvníky.