Využití výpočetní techniky v knihovnách

Text dotazu

Dobrý den,
Mohl bych se něco dozvědět o využití výpočetní techniky (počítačů) v knihovnách např. Jak knihovně pomáhají,jak je knihovna může využívat.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

 

podobný dotaz týkající se výpočetní techniky v knihovnách byl zodpovězen již dříve (viz https://www.ptejteseknihovny.cz/dotazy/vypocetni-technika-v-knihovnach ). V současné době, s rychlejším vývojem automatizovaných knihovních systémů, knihovny využívají počítače k širokému spektru činností, např. registrace uživatelů, rezervační a výpůjční služby nebo objednávky MVS. Do budoucna se také počítá s vyšším využitím digitálních dokumentů v digitálních knihovnách Kramerius, Manuscriptorium atd. Digitalizace je také nástroj pro ochranu dokumentů před jejich poškozením či ztrátou zapříčiněnou degradací papíru. V posledních letech také některé knihovny půjčují tablety a mobilní zařízení pro čtení elektronických knih nebo "konzumaci" digitálního obsahu.

 

Obor

Výpočetní technika

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

03.12.2018 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu