výtvarník Jiří Janeček

Text dotazu

Mám grafiku - autor Jiří Janeček r.1960 - můžete mi prosím sdělit informace o autorovi?

Odpověď

Jiri Janecek, grafik
narozen 1932
Vytvarnemu umeni se venoval soukromym studiem. Zabyval se predevsim divadelnim plakatem a vystavoval na vystave Cesky plakat 60.let v UPM v Brne 1997 (napr. plakat Sen o bilem koni pro divadlo Rokoko, Hamlet aneb Cirkus Elsinor pro Vecerni Brno, prem. 27.5.1962)
Literatura: Cesky plakat 60.let. Katalog. Brno: MG,1997.
Slovnik ceskych a slovenskych vytvarnych umelcu 1950-1999. Ostrava: Vytvarne centrum Chagall, 1999.D.IV.Ch-J.
Vic informaci se nepodarilo zjistit. Doporucuji obratit se na Knihovnu Umeleckoprůmysloveho muzea v Brne www.moravska-galerie.cz/cs/moravska-galerie-v-brne/budovy/umeleckoprumyslove-muzeum/

a v Praze
www.knihovna.upm.cz/

V bazi narodnich autorit (AUT), ktera je budovana v NK CR, se vyskytuje zaznam v teto podobe:

vytvarnik Jiri Jaroslav Janecek, nar. 9.8.1932, cesky ilustrator a scenograf. Ilustroval detskou knihu EISENSCHIMLOVA, Lilly: Co svet nevidel. Praha: Mlada fronta, 2002.

Patrne se jedna o stejneho autora.