výtvarné slohy

Text dotazu

Můžete mi prosím definovat pojem slohu, vztah slohu a společnosti? Dále definovat vztah společnosti k výtvarnému dílu?

Odpověď

Dobrý den,

Váš dotaz je příliš rozsáhlý na parametry naší služby. Doporučujeme zdroje, kde můžete hledané údaje najít.
Knihy na dané téma lze vyhledat v bázích NKC, ČNB (http://sigma.nkp.cz/F/), články v bázi ANL (tamtéž). Vyhledávat můžete pomocí klíčových slov (rubrika předmět, popř. název):
architektonické slohy, společnost umění; sochařství. Uvádíme několik publikací:

Umělecké slohy a jejich hlavní znaky / [Jaroslav Sedlář]. -- [Ostrava] : Item ; Brno : CERM, 1996. -- 24 s. ; 30 cm

--ismy : jak chápat umění / Stephen Little ; [z angličtiny přeložila Emílie Harantová]. -- V Praze : Slovart, 2005. -- 159 s. : barev. il. ; 21 cm

Obrázkový slovníček : slohová období od románského po empír, základní výtvarné prvky, vybavení interiéru kostela / Alena Černá, Dagmar Sedláková. -- 1. vyd.. -- Praha : Idea servis, 2001. -- 35 s. : il. ; 21 cm

Dějiny architektury / Michael Reaburn ... [aj.] ; Z angl. přel. Jana Solperová ; Předml. Hugh Casson ; Doslov Rostislav Švácha ; Přebal, vazba a graf. úprava Václav Ševčík. -- Vyd. 1.. -- Praha : Odeon, 1993. -- 317 s. : obr., fotogr. (některé barev.) ; 30 cm

Výtvarné umění : výkladový slovník : (malířství, sochařství, grafika) / Jan Baleka. -- Vyd. 1.. -- Praha : Academia, 1997. -- 429 s. : il. ; 27 cm

O soše : úvod do historické technologie a teorie sochařství. Díl 1 / Vojtěch Volavka. -- 1. vyd.. -- Praha : SNKLHU, 1959. -- 453 s. : fot.