Výtisk

Text dotazu

Dobrý den,

obrácím se na Vás s dotazem, hledám nainternu noviny z října-listopadu roku 1979, kde bylo psáno o nešťastné tragédii, která se stala dne 24.10.1979 kdy má malá sestra zemřela poté co se zavřela do lednice. Tato tragédie se stala v Ostravě ve sterém Hrušově. Můžete mi prosím poradit, kde a jak hledat?
Děkuji předem za odpověď.

Odpověď

Dobrý den.

V Knihovně města Ostravy ve skladišti studovny máme archivované noviny s názvem SVOBODA. Rok 1979 máme k dispozici pouze v rámci prezenčního půjčování (k prohlížení jen v prostorách studovny).

Půjčovní doba ve studovně: pondělí, úterý, čtvrtek, pátek   8 - 18, středa 12 - 18, sobota 9 - 12

Bohužel nemáme k dispozici mediální databázi, kde by byly zařazeny články z novin z roku 1979.

Také se můžete obrátit na Archiv města Ostravy, popřípadě na redakci regionálního tisku v Ostravě - Moravskoslezského deníku.

Použité zdroje

elektronický katalog KMO