Výstava obchodní a živnostenské komory v Praze

Text dotazu

Mám vypracovat odbornou studii na téma: Odraz Výstavy Obchodní a živnostenské komory v Praze v dobovém českém tisku.

Předpokládám, že se jedná o Jubilejní výstavu obchodní a živnostenské komory v Praze roku 1908.
Měl bych dotaz, kde mám materiály (nejspíš archív starých tiskovin) sehnat, popřípadně kam se mám obrátit. Existuje u nás něco jako databáze všech novin? A jak je možno z ní dané informace získat?

Odpověď

Na uvedeném adrese  http://www.ndk.cz/narodni-dk  najdete informace o Národní digitální knihovně a jejích součástech Kramerius a Manuscriptorium, najdete zde kontaktní informace a tam se obraťte se svým dotazem. 

Dalším zdrojem může být i Knihovna Národního muzea - odd. časopisů, U Královské obory 56, P-7, tel.: 233324671, e-mail zamecek@nm.cz.

 

Výstava souvisí se vznikem a fungování obchodních a živnostenských komor, založením Technického muzea Království českého (dnešního Národního technického muzea) a příprav se zúčastnila celá řada významných osobností  - architektů, průmyslníků a umělců. Slavnostní zahájení výstavy zachytil na filmovém pásu Jan Kříženecký.

Doporučuji obrátit se na Národní technické muzeum (http://www.ntm.cz/cs/kontakt) Uvádím i několik internetových odkazů, ze kterých by bylo možné čerpat další informace.

 

http://archivnictvi.euweb.cz/index.html

http://www.ntm.cz/cs/muzejni-sbirky/spotrebni-prumysl

http://uhsd.ff.cuni.cz/index.htm

http://www.stummfest.cz/filmy.html

http://www.ahmp.cz/publikace/dp/dp012.html

 http://www.komora.cz/hk-cr-top-02-sede/hospodarska-komora-cr/co-je-hk-cr/historie/print_1/art_22165/lay_3/historie-obchodnich-a-zivnostenskych-komor-na-uzemi-ceskych-zemi.aspx

 

 

Obor

Ekonomické vědy, obchod

Okres

--

Knihovna

Centrum informačních a knihovnických služeb Vysoké školy ekonomické v Praze

Datum zadání dotazu

19.03.2008 10:37

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu