výstava Entartete Kunst r.1937 Mnichov

Text dotazu

Prosím Vás o informaci,zda je v knihovně nějaká literatura o výstavě Entartete Kunst, která byla uspořádána v roce 1937 v Mnichově.

Odpověď

Dobrý den,

o výstavě tzv. zvrhlého uměni jsme v NK nezjistili žádný dokument. Entartete Kunst se týká stejnojmenný článek K. Teigeho (K. T., Entartete Kunst, Kvart IV, č. 1, 1949, s. 42-59. Přetištěno ve sborníku:
České umění 1938-1989 : (programy, kritické texty, dokumenty) / [sestavili, úvodní kapitoly a anotace k textům napsali] Jiří Ševčík, Pavlína Morganová, Dagmar Dušková. -- Vyd. 1.. -- Praha : Academia, 2001. -- 520 s. : il. (některé barev.), portréty, faksim. ; 25 cm + 1 plakát 46 x 31 cm

Další materiály najdete ve Virtuálním uměleckém katalogu VUK )Uměleckoprůmyslové muzeum, Národní galerie): http://vuk.upm.cz/tinweb .
Hledejte podle klíčových slov z názvu (entartete Kunst). Našli jsme dvě monografie k tématu, které se vzhledem k rozsahu jistě věnují i výstavě.

Konečně s dotazem je možné se obrátit prostřednictvím této služby na knihovnu Uměleckoprůmyslového muzea, které má lepší zdroje v oblasti umění