Vysoká škola báňská

Text dotazu

Dobrý den, měla bych dotaz, jestli máte nějakou knihu či publikaci o historii Vysoké škole báňské.

Odpověď

Dobrý den,

níže uvádím přehled zdrojů (tištěných i elektronických) o Vysoké škole báňské:

Vysoká škola báňská. Stručně z historie univerzity [online]. © 2004-2009 [ cit. 2.10.2009] Dostupný na WWW:
<http://www.vsb.cz/okruhy/univerzita/historie-soucasnost-vize/historie>.
V levém dolním rohu pak naleznete odkazy na podrobnější rozpis historie.

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava 1849-1999.  Edited by Petr Wyslych. 1 vyd. Ostrava : En Face, 1999. 106 s. ISBN  80-902564-1-4.
Pokud Vám  šíře informací na stránkách Vysoké školy báňské (včetně rozšířeného popisu:
jehož odkazy najdete vlevo (např. zde http://www.vsb.cz/okruhy/univerzita/historie-soucasnost-vize/historie/pocatky))
nevyhovuje , můžete čerpat z těchto tištěných zdrojů :

SCHEJBAL, CTIRAD a kol. Historie a současnost báňského školství v českých zemích. 1 vyd.
Ostrava  : Blesk  , 1996. 224 s. ISBN 80-86060-06-3.
Lokace : NK ČR / [National Library CR - Praha]
KNAV / [Library of the AS CR - Praha]
AV ČR - Historický ústav / [AS CR - Hist. Inst. - Praha]
Česká geologická služba / [Czech Geol. Surv. - Praha]
[Moravská zemská knihovna / [Moravian Lib. - Brno]
Vědecká knihovna / [Rsrch. Lib. - Olomouc]
FPF SLU - Ústř. knihovna. / [Phil.& Sci.Fac. Silesian Univ.- Cen. Lib. - Opava]
Moravskoslezská věd.knih. / [Moravian-Silesian Rsrch.Lib. - Ostrava]

ADAMUS, B.; POLÁK, J; ČÍŽEK, M.   Historie hornických tradic na Vysoké škole báňské
v Ostravě a v Příbrami : 1849-1989. 1 vyd. Praha  : SPN, 1989. 167 s.
Lokace :
NK ČR / [National Library CR - Praha]
Ústav struktury a mech. hornin AV ČR / [AS CR - Rock Stru. & Mech. Inst. - Praha]
Moravská zemská knihovna / [Moravian Lib. - Brno]
Vědecká knihovna / [Rsrch. Lib. - Olomouc]
Moravskoslezská věd.knih. / [Moravian-Silesian Rsrch.Lib. - Ostrava]
Studijní a vědecká knihovna / [Educ. & Rsrch. Lib. of Pilsener Rgn. - Plzeň]

Vysoká škola báňská. Sborník pro dějiny báňských věd a báňské výuky. Editet Lukaštík, Jan.
1 vyd. Ostrava  : Vysoká škola báňská  , 1969.
Lokace : ČVÚT

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava 1849-1999.  Edited
by Petr Wyslych. 1 vyd. Ostrava : En Face, 1999. 106 s. ISBN
Lokace : Moravskoslezská věd.knih.
VŠB - TU Ostrava - Ústřední knih.