Vyšly dále uvedené dětské knihy?

Text dotazu

Zdravím,
na záložce přebalu knížek byla uvedena informace, že vyjdou následující tituly. Ani prodavači antikvariátů mi nedokázali odpovědět, obracím se na Vás. Jedná se o :
nakladatelství ARTIA, edice BALETY, tituly:
LOUSKÁČEK a ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA
Jedná se o léta 1960-1970, ostatní knihy, uvedené na téže záložce, postupně vyšly. Jen tyto dva tituly nejdou koupit / v Antikvariátech /.
Proto se s důvěrou obracím na Vás.

Odpověď

Dobrý den,

v elektronickém katalogu Národní knihovny ČR na www.nkp.cz  jsou bibliografické záznamy následujících knih z edice Balety, viz níže.

Šípková Růženka mezi nimi není; není ani v Souborném katalogu, naskenovaném Generálním katalogu NK ČR, Divadelním ústavu (tam je jen z nakladatelství Dilia z roku 1957), nenašli jsme ji ani v žádném vyhledávači na internetu. Louskáček vyšel v roce 1969 v nakladatelství Artia a máme ho ve fondu.

     Hlavni zahlavi       Nuitter, Charles, 1828-1899

     Nazev                Coppelia / [Podle stejnojm. franc. baletu, k nemuz hudbu slozil] L. Delibes [a libreto naps.] Ch. Nuitter, [pseud. a] A. Saint-Leon vypravuje Ilona Borska ; [Barev.] il. Milada Mikulova

     Nakl. udaje          Praha : Artia, 1970 (PG 1)

     Popis (rozsah)       62, [2] s. ; 4

     Odkazy               http://kramerius4.nkp.cz/search/handle/uuid:14c91890-035e-11e4-89c6-005056827e51 - Digitalizovany dokument

     Cislo nar.bibl.      cnb000453711

     Edice                Balety

    Dalsi puvodce        Delibes, Leo, 1836-1891

     Dalsi puvodce        Saint-Leon, Arthur, 1821-1870

     Dalsi puvodce        Borska, Ilona, 1928-2007

     Poznamka             Vl. jm. autora: Truinet, Charles Louis Etienne

     Poznamka             Medailon naps. Vladimir Vasut

     Resume               Nametem baletu, jehoz libreto bylo zpracovano podle fantasticke povidky E.T.A. Hoffmanna, je milostny pribeh Martiny a Frantiska, ktery je narusen Frantiskovou naklonnosti k tajemne cernovlase divce, vysedavajici u okna domupodivinskeho Coppelia. Martina, ktera zpozoruje Frantiskuv zajem o Coppelii a ktera se v nepritomnosti Coppeliove presvedcuje, ze nejde o divku, nybrz o figurinu, hracku na klicek, je svedkem, jak

                          Frantisek tuto domnelou divkuchce unest a jak prispechavsi Coppelius vdechuje figurine zivot a ozivuje ji jako bezcitnou zenu. Martinin vykrik zachranuje Frantiskovi zivot, vraci mu vedomi i lasku a z Coppelie cini opet nehybnou figurinu sedici u okna.

     Hlavni zahlavi       Bednar, Kamil, 1912-1972

     Nazev                Labuti jezero / V.P. Begicev, A.F. Gelcer, P.I. Cajkovskij ; vypravuje Kamil Bednar ; ilustrovala Ludmila Jirincova

     Nakl. udaje          Praha : Artia, 1970 (Bratislava : Polygraf. zavody)

     Popis (rozsah)       62, [2] s. : barev. il. ; 4

     Cislo nar.bibl.      cnb000258603

     ISBN                 (Vaz.)

     Edice                Balety

     Dalsi puvodce        Cajkovskij, Petr Il'jic, 1840-1893

     Dalsi puvodce        Jirincova, Ludmila, 1912-1994

     Dalsi puvodce        Begicev Gelcer, Vladimir Petrovic

     Dalsi puvodce        Gelcer, A. F.

     Poznamka             Na motivy baletu, k nemuz scenar zpracoval V.P. Begicev, A.F. Gelcer [?], hudbu P.I. Cajkovskij

     Predmet. heslo       Pohadky

     Hlavni zahlavi       Petrik, Frantisek

     Nazev                Louskacek / Podle E.T.A. Hoffmanna a A. Dumase zprac. Frantisek Petrik ; [Predml.:] Vladimir Vasut ; [Barev.] il. Dagmar Berkova

     Nakl. udaje          Praha : Artia, 1969 (Svoboda 1)

     Popis (rozsah)       59 s. : barev. il. 28 cm

     Cislo nar.bibl.      cnb000425843

     ISBN                 (Vaz.) : Kcs 28,00

     Edice                Balety

     Dalsi puvodce        Dumas, Alexandre, 1802-1870

     Dalsi puvodce        Hoffmann, Ernst T. A., 1776-1822

     Poznamka             10000 vyt.

     Resume               Libreto znameho Cajkovskeho baletu prevypravene pro male ctenare. Pohadka o boji dobra se zlem, situovana do vanocni pohody a detske radosti z vanocnich sladkosti a darku. Prince, zakleteho do hracky na louskani orechu,vysvobodi svym soucitem mala holcicka, ktera tuto hracku dostala k vanocum jako darek a za odmenu muze pak prochazet pohadkovym kralovstvim a jeji v nem nabidnuta i vlada.

     Predmet. heslo       Pohadky

     Hlavni zahlavi       Hejna, Olga, 1928-

     Nazev                Petruska / vypravuje Olga Hejna ; [namet k baletu] Alexandre Benois ; [hudba] Igor Fjodorovic Stravinskij ; medailon Vladimir Vasut ; [barev.] il. Jan Kudlacek

     Nakl. udaje          Praha : Artia, 1970 (PG 1)

     Popis (rozsah)       62 s. : il. ; 4

     Cislo nar.bibl.      cnb000453298

     Edice                Balety

     Dalsi puvodce        Stravinskij, Igor', 1882-1971

     Dalsi puvodce        Benois, Aleksandr Nikolajevic, 1870-1960

     Dalsi puvodce        Kudlacek, Jan, 1928-

     Dalsi puvodce        Vasut, Vladimir, 1931-

     Resume               Petruska, hadrovy panacek, hraje v loutkovem divadle na jarmarce v Petrohrade podle zameru nehodneho loutkare ulohu saska pro zabavu publika, ackoli se mu libi balerina Holubicka, jez tanci s Moureninem. Petruskova vzpoura proti tomuto osudu konci jeho smrti. Ale umira jen jeho hadrove telo a jeho duch jako symbol odporu proti zvuli a nasili zije dal.

     Predmet. heslo       Pohadky

     Hlavni zahlavi       Vladislav, Jan, 1923-2009

     Nazev                Popelka / podle baletu Sergeje Prokofjeva vypravuje Jan Vladislav, [pseud.] ; Medailon [naps.] Vladimir Vasut ; [barev.] il. Jirina Klimentova

     Nakl. udaje          Praha : Artia, 1969 (Ba : Polygraf. zavody)

     Popis (rozsah)       62, [2] s. : il. ; 29 cm

     Cislo nar.bibl.      cnb000426738

     ISBN                 (Vaz.) : Kcs 28,00

     Edice                Balety

     Dalsi puvodce        Prokof'jev, Sergej Sergejevic, 1891-1953

     Poznamka             Vl. jm. autora: Bambasek, Ladislav

     Poznamka             20000 vyt.

     Resume               Umelecky prevypravene libreto N.D. Volkova, zpracovavajici znamou pohadku o Popelce a jejim ztracenem strevicku, se lisi od beznych verzi tim, ze Popelcinou utesitelkou a nositelkou dobra je stara chuva zemrele matky, zvanakmotricka. Ta rika Popelce v dobe jejiho ponizeni, ze trpelivost nese ruze, ta promenuje Popelciny cary v plesove saty, orisek v kocar, sest mysek v sest ohnivych vraniku, kocoura v

                          kociho, jesterky v lokaje a ta nakonec dopravaPopelcine krase a uslechtilosti zvitezit.

     Predmet. heslo       Pohadky

     Hlavni zahlavi       Stanovsky, Vladislav, 1922-2005

     Nazev                Ptak Ohnivak / [podle baletu] M. Fokina, I. Stravinskeho vypravuje Vladislav Stanovsky ; medailon naps. Vladimir Vasut ; [barev.] ilustr. Ludek Manasek

     Nakl. udaje          Praha : Artia, 1969 (Svoboda 1)

     Popis (rozsah)       60, [3] s. ; 4

     Cislo nar.bibl.      cnb000452189

     ISBN                 (Vaz.) : Kcs 28,00

     Edice                Balety

     Dalsi puvodce        Stravinskij, Igor', 1882-1971

     Dalsi puvodce        Fokin, Michail Michajlovic, 1880-1942

     Poznamka             frontispice

     Poznamka             20000 vyt.

     Resume               Umelecky prevypravene libreto Michaila Fokina, znameniteho choreografa Dagilevova Ruskeho baletu z pocatku tohoto stoleti, vytvorene podle narodnich ruskych pohadek o Ptaku Ohnivaku. o Kosteji Nesmrtelnem a Ivanu carevici.

     Predmet. heslo       Pohadky ruske

     Hlavni zahlavi       Hoffmann, Ernst T. A., 1776-1822

     Nazev                Scelkuncik / Skazka E. T. A. Gofmana i A. Djuma v obrabotke F. Petrsika ; Perevod s cesskogo [orig. Louskacek do rus.] L. Rjurikova ; [Uvod:] Vladimir Vasut ; [Barev.] illjustraciji Dagmar Berkove

     Nakl. udaje          Praga : Artia, 1971 ([Svoboda])

     Popis (rozsah)       62, [2] s. ; 4

     Cislo nar.bibl.      cnb000432187

     Edice                Balety

     Dalsi puvodce        Petrik, Frantisek

     Dalsi puvodce        Dumas, Alexandre, 1802-1870