Výskyt jména Deport

Text dotazu

Dobrý den.
Příjmení Deport se vyskytuje ve Středočeském kraji, zejména v bývalém okrese Brandýs nebo Praha východ asi od 2. poloviny 16. do 20. století.
Prosím, bylo by možné zjistit, zda příjmení Deport se vyskytuje nebo vyskytovalo ve stejnou (nebo jinou) dobu v zemi nebo v zahraničí?
Může tu být i souvislost deportací lidí v době francouzských nepokojů nebo vojenských tažení?
Děkuji a přeji hezký den.

Odpověď

Dobrý den,

obávám se, že odpověď na tenhle dotaz je mimo naše možnosti. Zmínku o příjmení Deport jsem nenašla v publikaci Kotík, A. 1897: Naše přijmení: studie ku poznání přijmení českoslovanských, s ukázáním jejich hojnosti ... ani v "Moldanové".

Podařilo se mi ale natrefit na následující užitečný odkaz https://en.geneanet.org/surnames/DEPORT,
ze kterého je hezky vidět, kde ve světě se vaše příjmení vyskytuje (Francie tedy vede). Po vytvoření účtu zdarma se vám odemknou možnosti pokročilého vyhledávání (rozmezí let, povolání, rodokmeny, hřbitovy, atd.)

Pokud nebudete spokojena, doporučuji se ještě obrátit na Ústav pro jazyk český AVČR (http://www.ujc.cas.cz ), zda by Vám nesdělili podrobnější informace.