Vyšel tiskem Petr Chelčický, Výklad Řím 13: 1–3?

Text dotazu

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda vyšel někde tiskem nebo je jinak běžně dostupný text spisu Petra Chelčického Výklad Řím 13: 1–3. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

spis Petra Chelčického Výklad Řím 13: 1-3 jsme v našich dostupných zdrojích nenašli. Podle soupisu díla P. Chelčického, viz níže, v češtině tento spis nevyšel.

BOUBÍN, Jaroslav. Petr Chelčický: myslitel a reformátor. Praha: Vyšehrad, 2005. ISBN 80-7021-654-9.

Soupis díla Petra Chelčického
Spisy vydané v českém jazyce: …

Spisy vydané pouze v cizích jazycích:
Kterak života svého nemáme milovati. ale raději nenáviděti (Eduard Peschke. Die Theologie der Böhmischem Brüder in ihrer Frühzeit 1.2, Stuttgart 1940, s. 1-10)
Výklad na Otčenáš (Eduard Peschke, Die Theologie der Böhmischen Brüder, s. 22-76)
Výklad na slova sv. Pavla (Eduard Peschke, Die Theologie der Böhmischen Brüder, s. 11-21)
Výklad Řím. 13,1-3 (Amedeo Molnár, Romani 13 nella interpretazione della Prima Riforma, Protestantesimo 24, 1969, s. 76-78)

Nevydané spisy: …

Doporučujeme obrátit se ještě na Knihovnu Katedry církevních dějin, Evangelická teologická fakulta Univerzity Karlovy https://web.etf.cuni.cz/ETFN-1.html .

Dále ještě např. na Filosofický ústav AV ČR nebo http://cms.flu.cas.cz/cz/o-nas/historie-a-vyzkum.html,
Centrum medievistických studií, společným pracovištěm Filosofického ústavu Akademie věd, v. v. i. a Univerzity Karlovy v Praze.