Vyšel 9. díl Toulek českou minulostí?

Text dotazu

Je tam T.G. Masaryk?

Odpověď

Dobrý den,

9. díl Toulek českou minulostí vyšel už v roce 2002, vydaný je i díl 14 (2016). Masaryk je zmiňován v souvislosti s Rukopisy... v 10. díle, viz níže,

Když vyhrál soutěž, byl Myslbek v Kristových letech. Poté co se konečně sisyfovského úkolu zbavil, měl na krku padesátku. Avšak největší, nečekaná a nepochybně nejbolestnější zrada ho potkala uprostřed práce, když počínaje únorem 1886 začaly v novém časopise Atheneum, redigovaném prof. T. G. Masarykem, vycházet statě z vědeckých pozic útočící na pravost staročeských básnických zpěvů RKZ...

HORA - HOŘEJŠ, Petr. Toulky českou minulostí: Desátý díl. [Velcí umělci konce 19. století: A. Dvořák, J.V. Myslbek, J. Neruda, M. Aleš]. Praha: Via Facti, 2004.

http://kramerius4.nkp.cz/search/handle/uuid:e8ed8470-a546-11e2-99dc-001018b5eb5c

Větší statě o T.G.M. jsou v díle 12. Zmiňován je na 23 různých stranách tohoto svazku.

Hora-Hořejš, Petr. Toulky českou minulostí. Dvanáctý díl, [Malý panteon velkých Čechů z přelomu 19. a 20. století]. 1. vyd. Praha: Via Facti, 2009. 223 s. ISBN 978-80-904103-1-2.

http://kramerius4.nkp.cz/search/handle/uuid:768a9ed0-a5a1-11e2-8c63-5ef3fc9ae867

Kdy které díly vyšly, se můžete podívat do volně přístupného elektronického katalogu Národní knihovny ČR na www.nkp.cz, katalogy a databáze, báze NKC - knihy.