Výsadba zeleně

Text dotazu

Hledáme publikace zaměřené na výsadbu zeleně v malých obcích. Tazatelem je obecní úřad, který chce získat představu o spsrávné výsadbě dřevin v obcích.

Odpověď

Dobrý den, veřejné a obecní zeleni je věnováno několik knih, sborníků a článků.
Dohledat je lze v katalozích Národní knihovny. Mezi knihami a sborníky naleznete například tituly:

SOJKOVÁ, Eva. Ochrana, obnova a rozvoj zeleně malých měst = Protection, regeneration and development of the greenery in small towns. Průhonice : Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví ; Pelhřimov : Nová tiskárna Pelhřimov, 2006. ISBN   80-86559-63-7 (Nová tiskárna Pelhřimov : brož.)

HAMATA, Marek. Zakládání a údržba zeleně I. Praha : Česká zemědělská univerzita, Agronomická fakulta, 2000. ISBN   80-213-0585-1

Sborníky:
Trendy ve veřejné zeleni : (mezinárodní odborný seminář) : sborník přednášek : Lednice, 19.-20. září 2006 / [editoři Salaš Petr, Litschmann Tomáš]  Nakl. údaje   Lednice : Ústav šlechtění a množení zahradnických rostlin, 2006. ISBN 80-239-9051-9.

Růže ve veřejné zeleni : 28. seminář Životní prostředí a veřejná zeleň ve městech a obcích, Klatovy 10.-11. září 2002 : [sborník přednášek / editor Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví Průhonice, Technické služby města Klatov].Průhonice : Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví], 2002. ISBN 80-85116-28-6

Zeleň v obci : sborník příspěvků ze semináře Školy obnovy křivoklátského venkova, který se konal dne 27. listopadu 1997 ve Slabcích, okr. Rakovník. Lhota : Škola obnovy křivoklátského venkova : Regionální sdružení Křivoklátsko, 1997. ISBN 80-238-4836-4

Životní prostředí a veřejná zeleň ve městech a obcích : mezioborové potkávání : 31. seminář, Klatovy 7.-8. září 2005 / [editor Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví Průhonice, Technické služby města Klatov]. Průhonice : Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, 2005. ISBN 80-85116-40-5 (brož.)

Udržovací péče o zeleň : Luhačovice 2003 : [sborník vybraných přednášek ze semináře konaného v Luhačovicích v roce 2003 v rámci Dnů zahradní a krajinářské tvorby] 1. vyd. Praha : Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, 2003. ISBN 80-902910-5-8 (brož.)

(Sborníků a knih k tématu existuje více, dohledat je lze v katalogu Národní knihovny (NKC): http://sigma.nkp.cz/cze/nkc či v katalogu České národní bibliografie: http://sigma.nkp.cz/cze/cnb ).

Využít můžete také výběrovou článkovou bibliografii (ANL):
http://sigma.nkp.cz/cze/anl . Články, které se tímto tématem zaobírají, jsou z velké části z časopisů Moderní obec, Zahrada-park-krajina, (Veronica).