Výroční zprávy firem

Text dotazu

Dobrý den, Občas potřebuji pro svoji činnost provést analýzu firem a velmi by mi při tomto pomohla vždy výroční zpráva daného subjektu. Mám dotaz zda nevíte o nějakém funkčním nejlépe na internetu přístupném (ale v rámci Prahy je možný i "reálně-papírové") místě kde by do výročních zpráv firem bylo možno nahlédnouti. Děkuji mnohokrát za odpověď na můj možná nereálný a nerealistický dotaz. Příjemný zbytek dne.

Odpověď

Dobrý den,  své výroční zprávy (aktuální i několik let zpátky) jednotlivé instituce a komerční subjekty většinou zpřístupňují na svých webových stránkách v elektronické podobě. Tištěné výroční zprávy (zejména starší) se mohou nacházet ve fondech některých knihoven, avšak nemusí být zahrnuty v úplnosti. Výroční zprávy patří mezi firemní literaturu, která je jednou z typů dokumentů označovaných jako tzv. šedá literatura, která je nedostupná přes běžné komerční vydavatele a proto je její získávání do fondu složitější. V současné době ještě nefunguje systém, který by dokázal tuto literaturu shromažďovat a zpřístupňovat na národní úrovni (připravuje se Národní úložiště šedé literatury - NUŠL, http://nusl.techlib.cz/).

Pokud byste měl zájem o vyhledání starších výročních zpráv v tištěné podobě, můžete využít např. elektronický katalog Národní knihovny ČR (http://sigma.nkp.cz/cze/nkc), firemní literaturu z technických oborů, aplikovaných přírodních věd souvisejících s technikou a výběrově i dokumenty související s rozvojem průmyslového podnikání v ČR shromažďuje také Národní technická knihovna (http://www.techlib.cz/cs/katalogy-a-databaze/firemni-literatura/).

Další knihovny je možné nalézt pomocí Adresáře knihoven a informačních institucí v ČR (http://sigma.nkp.cz/cze/adr), kde lze vyhledávat také podle sídla instituce nebo podle kraje, nebo prostřednictvím portálu Knihovny.cz (http://www.knihovny.cz/kde-je-moje-knihovna), kde naleznete i interaktivní mapu.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

21.10.2009 10:45

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu