Výraz třech/tří

Text dotazu

Dobrý den,
chtěl bych se ujisti, který tvar je správný. Jde mi o výraz třech/tří.
* cena všech třech kurzů...
* cena všech tří kurzů...
* oba dva je možné použít.

Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

české číslovky mají částečně vlastní skloňování, částečně se skloňují podle vzorů podstatných a přídavných jmen.
Zvláštní skloňování mají  číslovky tři a čtyři (a pět) :

Nominativ : tři, čtyři, pět
 Genitiv : tří, třech, čtyř, čtyřech, pěti  Dativ : .třem, čtyřem, pěti  Akuzativ : tři, čtyři,pět  Lokál :třech, čtyřech, pěti  Instrumentál : třemi, čtyřmi, pěti

Zdroj :
http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%A9_%C4%8D%C3%ADslovky#Pravopisn.C3.A1_pravidla