Výpůjčky CD-ROM

Text dotazu

Lze nabízet prezenční studium multimediálních encyklopedií na CD-ROMech, i když neprovozujeme zvukovou knihovnu (a nepůjčujeme AV)?

Odpověď

Vážená paní kolegyně,
pokud Vám jako knihovně tuto multimediální encyklopedii dodal přímo producent, můžete mít za to, že Vám udělil souhlas k prezenčnímu zpřístupňování. Platilo by to tím více, pokud byste v dodávce obdrželi také prostředky pro autorizaci přístupu (přístupové heslo apod.) s výslovným určením pro Vaši knihovnu (Vaší adresou).
V jiném případě je třeba souhlas nositele práv (producenta) s provozováním ze záznamu získat.
Připravovaná novela Autorského zákona pak tuto věc bude řešit výslovně - na zpřístupňování v síti bude zákonná licence, zpřístupňovat off-line bude možné (aspoň podle dosavadního neústupného stanoviska) na smluvní licenci.
Pak by bylo optimální akvírovat tento druh dokumentů s jednoznačnou licencí pro prezenční zpřístupnění v knihovně (nebo i absenční půjčování).

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.02.2008 16:56

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu