výpůjčka, fondy NK ČR

Text dotazu

Velmi me udivuje, ze Narodni knihovna neni schopna v ramci ji poskytovanych sluzeb zajistit pritomnost exeplaru alespon prezencne. Jak je mozne, ze Narodni knihovna vlastni pouze jediny exemplar a ten je schopna pujcit absencni vypujckou na 30 dni?!! (Jedna se o publikaci Max Frisch: Öffentlichkeit als Partner)

Odpověď

Dobry den, NK CR zahraniční literaturu vydanou pro roce 1901 půjčuje absenčně a to v případě, že kniha není tzv. zahraniční bohemikum nebo není součástí příručních knihoven jednotlivých studoven, stejně je to s nákupem literatury vydané na našem území. Prezenčně zpřístupňujeme literaturu získanou povinným výtiskem, literaturu vydanou do roku 1900 a všechna periodika a další druhy dokumentu. Není v možnostech žádné knihovny, NK ČR nevyjímaje, zpřístupňovat veškerou literaturu prezenčně, to především z kapacitních důvodů studoven.
Zahraniční literaturu doplňujeme na základě našeho oborového zaměření (společenské a přírodní vědy) a pokud je to možné i půjčujeme. Domnívám se, ze většina uživatelů oceňuje možnost studovat zahraniční literaturu doma, ve větším pohodli a klidu. I Vy jistě tuto možnost preferujete, samozřejmě v případě, že exemplář je hned k dispozici. NK ČR není knihovnou zabezpečující studium nějaké vysoké školy, tedy knihovnou univerzitní, literaturu ke studiu zajišťují knihovny vysokých škol. Pokud mate zájem o tento titul z fondu NK ČR, tak využijte možnost, kterou Vám online katalog NK ČR nabízí, zadejte si rezervaci na výpůjčku.

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

31.01.2008 13:10

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu