výpůjčka České slovo, rok 1920

Text dotazu

Nejsem v Národní knihovně ČR registrovaná. Ráda
bych si do Všeobecné studovny vypůjčila na sobotu 23.10. noviny České slovo,
**00733268**, rok 1920, ročník 12 (červenec-září, říjen-prosinec), Mf C
006181 a Mf C 006182. Noviny jsou skladem v Poškozeném fondu Hostivař. Je
prosím možné zaregistrovat se až v sobotu přímo na místě ve studovně a mít
tam již noviny připravené? Nemám bohužel možnost dostat se do knihovny jindy
než o víkendu (kvůli registraci), v Hostivaři není v sobotu otevřeno. Co
musím pro možnost výpujčky dále učinit? Předem děkuji,

Odpověď

Dobrý den,

České slovo již bylo zmikrofilmováno a půjčuje se pouze jako mikrofilm do Studovny periodik či Studovny přírodních a společenských věd v Klementinu.

Ve zmíněných studovnách jsou umístěny čtečky mikrofilmu. K dispozici zde je i speciální počítač se čtečkou, který umožňuje tisk z mikrofilmu. Obě studovny jsou otevřeny i v sobotu. Studovna periodik od 9.00 do 14.00, Studovna přírodních a společenských věd od 9.00 do 19.00.

Nejprve je třeba se registrovat v Hale služeb (So 9.00 - 19.00). Cena roční registrace je 100,- (+ 10,- Kč za vyřízení čtenářského průkazu). S pomocí ID a hesla uvedeného na průkazce si poté můžete přes Online katalog Národní knihovny (NKC) (http://aleph.nkp.cz/cze/nkc ) potřebné mikrofilmy objednat do jedné ze zmíněných studoven (po rozkliknutí exemplářů u záznamu o periodiku v katalogu NKC kliknete v levé části na "objednat", vyplníte ID a heslo (čárový kód), vyberete studovnu a potvrdíte). Doba expedice exemplářů ze skladiště je 2 - 3 hodiny.

Pokud je pro Vás 2-3 hodinová čekací lhůta z nějakého důvodu nevyhovující, můžete zkusit kontaktovat pracovníky Informací

(http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_hala_sluzeb.htm ) či vybrané studovny (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Studovny&submenu3=53 ), zda by Vám mikrofilmy předem do jedné ze zmíněných studoven nepřipravili.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

22.10.2010 10:24

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu