vymírání živočišných a rostlinných druhů

Text dotazu

Dobrý den, zajímá mě, zda se vedou nějaké statistiky o vymírání živočišných a rostlinných druhů v České republice. Lze zjistit, kolik druhů vymizelo z našeho území za posledních např. deset let? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

konzultovali jsme Váš dotaz se Zemědělskou a potravinářskou knihovnou (http://www.ptejteseknihovny.cz/knihovny/zemedelska-a-potravinarska-knihovna-ustav-zemedelskych-a-potravinarskych-informaci/), která je také zapojena do služby Ptejte se knihovny a bohužel jsme nenašli žádné veřejné statistiky, které by informovali o vymírání rostlinných a  živočišných druhů v České republice.

S dotazem Vám však doporučujeme obrátit se na Agenturu pro ochranu přírody http://webportal.nature.cz/, která se mmj. zabývá sledováním stavu, změn a vývojových trendů obranných biotopů a populací ohrožených druhů a krajiny. Agentura také vytváří a spravuje Portál informačního systému ochrany přírody (http://portal.nature.cz/), ale bohužel ani zde jsme nenašli statistiky, které by Pro Vás mohly být užitečné.

Informace, i když pouze pojednávají o celkovém stavu naší flory a fauny, nikoli ukazatelé vývoje za určité období, naleznete ve zprávě za rok 2009 dostupné např. na stránkách Ministerstva životního prostředí http://www.mzp.cz/cz/priroda_krajina_2009

přínosné by snad pro Vás mohly být i stránky http://www.biomonitoring.cz/.

Zemědělská knihovna, která nám s dotazem pomáhala, doporučuje se také obrátit na Knihovnu biologie Přírodovědecké fakulty UK Praha, i když ta bohužel není součástí služby Ptejte se knihovny / http://www.natur.cuni.cz/biologie/knihovna).

 

Obor

Biologické vědy

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

04.06.2013 13:51

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu