Výklad normy ČSN

Text dotazu

V označení ocelových plechů jsou za tečkou uvedená čísla.(např.ČSN 425302.21) Otázka: Co znamenají čísla za tečkou? Existuje nějaký výklad, jedná-li se o jakost povrchů, povinnost, nebo něco jiného? Jde mi hlavně o to, jestli norma ČSN rozlišuje mezi matnými a lesklými povrchy - popř. leštěnými a v případě že tomu tak skutečně je, jakými čísly jsou označeny. Dále: Co znamená za tečkou 1. číslo a co 2.?

Odpověď

Normu ČSN 425302 - Plechy ocelové hlubokotažné válcované za tepla - z názvu normy není jasné, zda-li se norma zabývá jak matnými tak lesklými povrchy, proto Vám doporučujeme si ji prostudovat v našem referenčním středisku, případně si pořídit její kopii nebo si ji u nás koupit.

Třídící znak se dělá podle předmětového zatřídění normy, ale ne vždy je obsažen v názvu normy. Seznam znaků je k dispozici např. u nás v referenčním středisku.

Pro další část dotazu Vám doporučujeme obrátit se na Český normalizační institut, který normy v ČR spravuje.

Český normalizační institut
Biskupský dvůr 5
110 02 Praha 1
Tel.: 221 802 802
otevřeno: Po - Pá 9:00 - 16:00
www.cni.cz

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Datum zadání dotazu

11.03.2008 12:50

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu