vyhra po rozvodu

Text dotazu

Dobrý den,
rád bych věděl, komu by náležela výhra ze sázky v loterii, která byla podána jedním z rozvádějících se manželů ještě před rozvodem, ale samotný tah a tedy i výhra byl až po rozvodu.
Patřila by výhra oběma a nebo jen tomu, kdo sázku podal?
Prosím alespoň o nasměrování na zákon, kde je toto řešeno.
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

Váš dotaz spadá do oblasti práva. Jak je uvedeno i v našich podmínkách pro zadávání dotazů, je lépe takové dotazy směřovat na právníky.

"Pravidla formulace dotazu

Právní dotazy

Pokud máte nějaký dotaz z oblasti práva, nepotřebujete knihovníka, nýbrž právníka. Knihovny vám mohou podat informaci o existenci určitého právního předpisu, nicméně jeho výklad a aplikace na váš problém je vždy záležitostí právníka."

My se můžeme pouze domnívat, komu by výhra měla připadnout. Proto Vám doporučujeme kontaktovat nějakou z právních poraden, které jsou mnohdy též online a zdarma a najdete je přes jakýkoli vyhledávač pouhým zadáním slovního spojení "právní poradna". Či zajít přímo do nějaké právnické poradny, kde jsou většinou první konzultace ještě neplacené.

Některé z právních poraden, viz:

* http://bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/

* http://mojepravniporadna.cz/

* http://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=2617

* http://www.pravnik.cz/poradna/poradna.html

* http://www.pravni-rady.eu/bezplatna-pravni-poradna-online

Obor

Právo

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

26.06.2014 14:28

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu