vyhledávání v katalogu LP desek

Text dotazu

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda je možné nějak vzdáleně vyhledávat i v katalogu CD a audiokazet. Případně jestli dokonce existuje digitalizace.
Jde mi o jeden konkrétní titul, i když si přesně nepamatuji název. Byl vydám cca kolem roku 1980.
Předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

tituly AV nosičů lze vyhledat na adrese: https://katalog.kmhk.cz/clavius/ , po provedení výběru - viz ( vyhledá CD, DVD a gramodesky) a konkrétní podmínky (jméno autora, či názvu do přísl. pole)
nebo při zúženém výběru jednoho typu dokumentu do pole signatura + zadání dalších hodnot (autor, název...)

Gramodesky jsou digitalizovány, ale k poslechu jsou, z důvodů omezení autorským zákonem, k dospozici na on-line katalogu jen v prostorách knihovny. Tituly s rokem vydání 1980 ale určitě digitalizovány ještě nejsou.