vyhledávání, báze autorit

Text dotazu

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli je možné na webu NK ČR v databázi národních autorit vyhledávat dle místa narození, tj. zadat dotaz, který by mě vygeneroval všechny osoby narozené třeba v Kolíně. Hledám totiž osoby narozené v Kolíně a nechce se mi prohledávat celou databázi.

Odpověď

Vážený pane, v databázi autorit bohužel podle místa narození hledat nelze, pokud je vůbec známé, není samostatným selekčním údajem. Slo/jde to v CD verzi Ceska narodni bibliografie, baze autorit (Albertina ma svuj SW na aplikaci a tam jde vyhledavat po slovech, nikoliv ale po mistech narozeni, coz znamena, ze system vyhleda vsechny zaznamy, kde se vyskytuje slovo Kolin v JAKEMKOLIV miste zaznamu.

Tato verze Národní bibliografie je k dispozici v referenčním centru NK ČR.

Snažili jsme se zjistit, zda není jiný zdroj, který by vám pomohl, ale bohužel jsme nic nezjistili.

Zkuste se obrátit na regionální knihovny, které by snad mohly mít přístup k materiálům tohoto druhu, pro Kolín speciálně:
- Městská knihovna Kolín : http://www.knihovnakolin.cz/
- Městská knihovna Kutná Hora http://www.knihovna-kh.cz/ (pověřená knihovna pro region).