Vyhledání zahraničních studií

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat o radu. Vypracovávám bakalářskou prácí na téma " Preventivní prohlídky u dospělé populace " a do své práce potřebuji zařadit zahraniční studie. Prosím o informaci, zda nabízíte službu vyhledání těchto studií v této oblasti. V případě zpoplatnění této služby mi prosím sdělte jakou formou probíhá platba.
Děkuji za odpověď.
Pěkný den, Nováková

Odpověď

Vážená paní Nováková,


v připojeném souboru Vám posílám odkazy na zahraniční studie, které byste mohla využít pro Vaši písemnou práci. Jedná se o výběr zdrojů pro ukázku, nikoliv o kompletní rešeršní. Řada studií byla publikována ve formě časopiseckých článků.

Další studie si můžete najít i sama. Ve druhém připojeném souboru najdete pomůcku k vyhledávání v databázích a portálech z oblasti zdravotnictví. Jsou zde zachyceny i zahraniční zdroje, ve kterých lze hledat i příslušné studie. Zejména Vám doporučuji tyto volně přístupné zdroje:

 

Jestliže máte platný čtenářský průkaz MZK, doporučuji Vám podívat se i do licencovaných databazí, a to zejména ProQuest - Health & Medical Complete a EBSCO, kde najdete jistě i hodně plných textů. Vstup do licencovaných bází najdete zde: http://www.mzk.cz/katalogy-databaze/databaze

Mohu Vám rovněž nabídnout bezplatnou konzultaci k lékařským informačním zdrojům u mne v kanceláři po dohodě termínu předem.


Naše knihovna rovněž zpracovává rešerše. Jedná se už však o placenou službu. Poskytujeme ji pouze čtenářům s platnou průkazkou naší knihovny, nesmí jít ovsem o zlevněnou průkazku pro studenty. Rešerše z oblasti lékařství zpracovávám já. Je nutné dodat vyplněnou žádost o rešerši, kterou si můžete stáhnout z této stránky: http://www.mzk.cz/sluzby/reserse-konzultace.

Naši uživatelé mají naprosto stejné vyhledávací možnosti jako my - knihovníci. Odkazy na studie v příloze Vám zasílám jakožto bezplatnou písemnou informaci.

Obor

Lékařství

Okres

Brno-město

Knihovna

Moravská zemská knihovna v Brně

Datum zadání dotazu

27.04.2015 08:00

nikola píše:
Čtvrtek 28.05.2015 19:12
Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat o radu. Vypracovávám diplomovou práci na téma " Švarcsystem, jeho rizika a kontrola " a do své práce potřebuji zařadit zahraniční studie. Prosím o informaci, zda nabízíte službu vyhledání těchto studií v této oblasti.
Děkuji za odpověď.
Pěkný den, Magdová
PSK - admin píše:
Pátek 29.05.2015 15:18
Dobrý den, odpověď jsme Vám poslali na e-mail a naleznete ji také v archivu na adrese http://www.ptejteseknihovny.cz/[…]/svarcsystem_zahranicni-studie.
Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu