Vyhledání zahraničních studií

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat o radu. Vypracovávám bakalářskou prácí na téma " Preventivní prohlídky u dospělé populace " a do své práce potřebuji zařadit zahraniční studie. Prosím o informaci, zda nabízíte službu vyhledání těchto studií v této oblasti. V případě zpoplatnění této služby mi prosím sdělte jakou formou probíhá platba.
Děkuji za odpověď.
Pěkný den, Nováková

Odpověď

Vážená paní Nováková,

v připojeném souboru Vám posílám odkazy na zahraniční studie, které byste mohla využít pro Vaši písemnou práci. Jedná se o výběr zdrojů pro ukázku, nikoliv o kompletní rešeršní. Řada studií byla publikována ve formě časopiseckých článků.

Další studie si můžete najít i sama. Ve druhém připojeném souboru najdete pomůcku k vyhledávání v databázích a portálech z oblasti zdravotnictví. Jsou zde zachyceny i zahraniční zdroje, ve kterých lze hledat i příslušné studie. Zejména Vám doporučuji tyto volně přístupné zdroje:

Jestliže máte platný čtenářský průkaz MZK, doporučuji Vám podívat se i do licencovaných databazí, a to zejména ProQuest - Health & Medical Complete a EBSCO, kde najdete jistě i hodně plných textů. Vstup do licencovaných bází najdete zde: http://www.mzk.cz/katalogy-databaze/databaze

Mohu Vám rovněž nabídnout bezplatnou konzultaci k lékařským informačním zdrojům u mne v kanceláři po dohodě termínu předem.

Naše knihovna rovněž zpracovává rešerše. Jedná se už však o placenou službu. Poskytujeme ji pouze čtenářům s platnou průkazkou naší knihovny, nesmí jít ovsem o zlevněnou průkazku pro studenty. Rešerše z oblasti lékařství zpracovávám já. Je nutné dodat vyplněnou žádost o rešerši, kterou si můžete stáhnout z této stránky: http://www.mzk.cz/sluzby/reserse-konzultace.

Naši uživatelé mají naprosto stejné vyhledávací možnosti jako my - knihovníci. Odkazy na studie v příloze Vám zasílám jakožto bezplatnou písemnou informaci.