Vyhledání ulice v době protektorátu v Olomouci.

Text dotazu

Prosím o sdělení kde se nachází a jak se jmenuje bývalá ulice s německým názvem Fischerzunftgasse Nr.8 v Olomouci.Děkuji za informaci.

Odpověď

Dobrý den,

jedná se o ulici Krakovskáve v části Nové Sady.

"Ulice, která je volným prodloužením ulice Polské, dostala název po významném polském městě Krakově, se kterým Olomouc již za Rakouska spojovaly četné vazby hospodářské, vojenské, ale také myšlenky slovanského soužití."

"Pojmenování přijato z důvodu, že v těsné blízkosti probíhá ulice Polská."

1932-1939 - Krakovská

1940-1945 - Rybářského cechu (Fischerzunft-Gasse)

1945-dosud - Krakovská

Použité zdroje

TICHÁK, Milan. Lexikon olomouckých ulic. 1. vyd. V Olomouci: Burian a Tichák, 2009. ISBN 978-80-87274-02-6.
SPÁČIL, Vladimír. Průvodce olomouckými ulicemi: Stav k 31. 12. 1992. Praha: DANAL, 1992. ISBN 80-901485-0-6.