vyhledání příjmení v Berní rule

Text dotazu

Dobrý den, moc prosím o vyhledání příjmení Košata (nebo příbuzná příjmení Koschat, Koschatta) v Berní rule, případně i s povoláními a obcemi. Moc by mi to pomohlo, děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

bohužel jste nenapsal, v jaké oblasti byste si přál jména vyhledat. Mohla jsem tedy pracovat pouze s generálním rejstříkem k Berní rule a vyfotila vám stránku, kde se příjmení Košata (a příbuzná) vyskytují.

Pro podrobnější informace doporučuji prohlédnout odpovídající svazky Berní ruly (podle obcí/kraje). Knihovna FFUK (konkrétně Historický kabinet) ale všemi svazky nedisponuje, narozdíl od Národní knihovny. V pátrání by jistě bylo užitečné pokračovat tam.

Použité zdroje

V. Červený – J. Červená, Berní rula. Generální rejstřík ke všem svazkům (vydaným i dosud nevydaným) berní ruly z roku 1654 doplněný (tam, kde se nedochovaly) o soupis poddaných z roku 1651. I./II. Praha: Libri, 2003; ISBN 80-7277-058-6.

Přílohy