vyhladanie citácií neregistrovaných v citačných databázach na nete

Text dotazu

Je mozne elektronicky vyhladat citacie na meno
Juraj Sipko vo vašich databazach (v knižničnom fonde českej odbornej
literaturz evidovanej v ČR), existuje taka knižničná služba, ako postupovať,
ked viem ze tento autor je citovaný v českej odbornej literatúre?

Veľmi pekne dakujem za odpoved,

Odpověď

Dobrý den,

Bohužel v České republice neexistuje žádná databáze, ve které byste mohla vyhledávat kdy a kde byl daný autor citovaný.

Služba zjišťování a evidence citací je poskytována firmou Thomson Reuters (http://thomsonreuters.com/products_services/science/science_products/a-z/isi_web_of_knowledge/) v rámci její databáze Web of knowledge - zde Cited Reference Search. Zde je možné vyhledávat podle citovaného autora, díla, apod. Jedná s ovšem pouze o díla, která jsou excerpována do databáze Web of Knowledge tzn. nezískáte zde úplný seznam citací děl daného autora. Databáze je v rámci předplatného nabízena ve většině vědeckých a velkých knihoven, v rámci NK ČR pro registrované uživatele na adrese http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_infozdr.php3#wos .i_web_of_knowledge/) v rámci její databáze Web of knowledge - zde Cited Reference Search. Zde je možné vyhledávat podle citovaného autora, díla, apod. Jedná s ovšem pouze o díla, která jsou excerpována do databáze Web of Knowledge tzn. nezískáte zde úplný seznam citací děl daného autora. Databáze je v rámci předplatného nabízena ve většině vědeckých a velkých knihoven, v rámci NK ČR pro registrované uživatele na adrese http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_infozdr.php3#wos .

České knihovny ani neposkytují službu vyhledávání citací, neboť je takřka nemožné prohledat všechny publikace (knihy, časopisy, sborníky), ve kterých by mohl být autor potenciálně citovaný.

V tomto případě Vám tedy nemůžeme s Vaším dotazem a vyhledáváním bohužel více pomoci.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

07.03.2012 16:04

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu