vyhladanie citácií neregistrovaných v citačných databázach na nete

Text dotazu

Je mozne elektronicky vyhladat citacie na meno
Juraj Sipko vo vašich databazach (v knižničnom fonde českej odbornej
literaturz evidovanej v ČR), existuje taka knižničná služba, ako postupovať,
ked viem ze tento autor je citovaný v českej odbornej literatúre?

Veľmi pekne dakujem za odpoved,

Odpověď

Dobrý den,

Bohužel v České republice neexistuje žádná databáze, ve které byste mohla vyhledávat kdy a kde byl daný autor citovaný.

Můžeme Vám doporučit citační databázi Web of Science, kterou Národní knihovna ČR zpřístupňuje registrovaným čtenářům i s možností vzdáleného přístupu, přehled licencovaných databází naleznete zde: https://www.nkp.cz/katalogy-a-db/licencovane-db/prehled-lic-zdroju. Databáze je v rámci předplatného nabízena ve většině vědeckých a velkých knihoven.

Užitečné pro Vás můžou být i informace z následujícího článku: https://wikisofia.cz/w/index.php?title=Cita%C4%8Dn%C3%AD_indik%C3%A1tory,_rejst%C5%99%C3%ADky,_datab%C3%A1ze:_srovn%C3%A1n%C3%AD_a_vyu%C5%BEit%C3%AD&oldid=55795

České knihovny ani neposkytují službu vyhledávání citací, neboť je takřka nemožné prohledat všechny publikace (knihy, časopisy, sborníky), ve kterých by mohl být autor potenciálně citovaný.