výdejní okénko

Text dotazu

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda nezvažujete něco jako "výdejní okénko" v době uzavření knihovny pro veřejnost. Nebo nějaký jiný způsob výpůjčky knih v této nelehké době. Děkuji za odpověď, s pozdravem čtenářka

Odpověď

Dobrý den,
je nám líto, ale knihovny nemají žádnou výjimku ve smyslu výdejního okénka jako stravovací služby, tato služba momentálně není povolena.
Stejně tak se zákazem pohybu osob je stanoveno, že lidé mohou vycházet pouze v určitých případech a za zajištěním základních životních potřeb, půjčování knih bohužel není jmenováno jako základní životní potřeba.
Souhlasíme s tím, že dobrá kniha je pomocníkem v náročných časech a samozřejmě nás mrzí, že jsme museli naše prostory ze dne na den uzavřít. Měli jsme ale oproti muzeím a galeriím ještě poskytnut a vyjednán ministerstvem kultury určitý čas navíc.
Situace je již ale poměrně vážná a knihovny musely také zavřít.
Můžete si ale knížky dále objednávat a rezervovat prostřednictvím svého konta a online katalogu, budou na Vás čekat až otevřeme. K dispozici jsou také e-knihy, databáze (včetně poslechové db audioknih v cizích jazycích), připravujeme pro Vás akce ve virtuálním prostoru.
Informační dotazy můžeme také zpracovat elektronicky.
Věříme, že až se situace trochu stabilizuje, budeme moci opět nabídnout naše služby i ve fyzickém prostoru.
Děkujeme za pochopení a hodně zdraví přeje
Vaše knihovna