Výchova a vzdělání v sociálním kontextu

Text dotazu

Dobrý den, z předmětu Výchova a vzdělání v sociálním kontextu jsme dostali zadána dvě témata: 1) Pojetí dítěte a mládeže, 2) Společnost a její vztah ke vzdělání. A na každé toto téma přečíst jednu knihu. Chtěla bych Vás proto poprosit o doporučení nějaké knihy na tato témata. Mnohokrát děkuji.

Odpověď

Dobrý den, doporučujeme Vám vyhledat literaturu v bázi NKC národní knihovny http://www.nkp.cz, záložka Katalogy a databáze. Do vyhledávacího formuláře zadáte klíčová slova : např. výchova, vzdělávání, vzdělávací politika, společnost, mládež) a výsledky omezíte filtrem na češtinu, příp. rokem vydání a dalšími termíny. Při zadání klíčových slov 'vzdělávací politika' se zobrazílo 236 záznamů. Uvádíme několik příkladů :

-Analýza vzdělávací politiky / Středisko pro výzkum a inovace ve vzdělávání. -- [Praha] : Ústav pro informace ve vzdělávání, [1997]-. --    sv. ; 27 cm

-Teorie vzdělávací politiky / Jaroslav Kalous. -- Praha : Ústav pro informace ve vzdělávání, 1997.

-Vzdělání pro III. tisíciletí : 1989-2001, současný stav, trendy, návrhy : sborník textů ... / Milan Hamerský (ed.). -- Vyd. 1.. -- Brno : Bachant, 2002.

-Sociální politika / Martin Potůček. -- 1. vyd.. -- Praha : Sociologické nakladatelství, 1995. -- 142 s.

-Škola v dialogu kultury, pedagogiky a společnosti / [editor Jitka Novotová]. -- Liberec : Technická univerzita v Liberci, 2008. -- 235 s.

-Mládež na křižovatce : sociologická analýza postavení mládeže ve společnosti a její úlohy v procesech evropeizace a informatizace / Petr Sak, Karolína  Saková. -- Vyd. 1.. -- Praha : Svoboda Servis, 2004. -- 240 s.

- Děti, mládež a rodiny v období transformace = Children, youth and families in period of transition : sborník prezentací na symposiu pořádaném ve dnech 19.-21. září 2002 Fakultou sociálních studií Masarykovy univerzity Brno / Ivo Plaňava, Milan Pilát (eds.). -- 1. vyd.. -- Brno : Barrister & Principal, 2002. -- 290 s.

-Utváření a vývoj osobnosti : psychologické, sociální a pedagogické aspekty / Vladimír Smékal, Petr Macek (eds.). -- Vyd. 1.. -- Brno : Barrister & Principal, 2002. -- 264 s. : il. ; 23 cm

Kliknutím na ikonku exempláře zjistíte, zda je kniha dostupná absenčně nebo presenčně. Pro výpůjčku je nutné mít platný čtenářský průkaz, http://www.nkp.cz, záložka Služby, Pro uživatele a návštěvníky.