výběr vysoké školy

Text dotazu

Mohu se zeptat, jaké povolání se nabízí, když chodím na Technické lyceum a vím, že chci dělat vysokou školu?

Odpověď

Dobrý den,

děkujeme za využití služby ‘Ptejte se knihovny’.

Pravděpodobně Vám nejvíce pomůže internetová stránka Národní soustavy povolání (REF1), kde najdete stovky možných povolání, se statistikami, popisem práce a náročností jednotlivých zaměstnání. Vše je srozumitelně rozděleno do jednotlivých kategorií, tedy je jednoduché dohledat technické profese (REF2), nebo jakékoliv jiné, které by Vás zajímaly.

Pokud již máte vybranou vysokou školu, kterou chcete studovat, je obvykle možné dohledat uplatnění absolventů přímo na stránkách té či oné vysoké školy (pro příklad se můžete podívat do REF3). Také portál Úřadu práce nabízí obrovské množství statistik (REF4), ze kterých snadno vyčtete nezaměstnanost či uplatnění absolventů.

Nejste-li si ještě jista, kterou VŠ studovat, mohlo by Vám pomoci video v REF5 či některá ze stránek v REF6-REF9. Rádi bychom také poznamenali, že výběr vysoké školy zásadním způsobem ovlivní celý Váš život, proto je třeba jej brát seriózně. Budete-li potřebovat v průběhu výběru odbornou pomoc, můžete se obrátit na některou z poboček úřadu práce (REF10), kde si můžete sjednat informační schůzku, na které Vám jistě rádi a dobře poradí. Velké vysoké školy (pro příklad ČVUT) mají často také svou vlastní poradnu, kde se dozvíte mnoho o studiu i zmíněném uplatnění studentů (ČVUT CIPS v REF11).

Máte-li nějaké další otázky, neváhejte se na nás obrátit a my Vám rádi pomůžeme. Přejeme Vám mnoho štěstí při maturitě a nadcházejícím studiu.

REF1 http://katalog.nsp.cz/uvod.aspx

REF2 http://katalog.nsp.cz/podtridyIsco.aspx?kod_iscoHlavni=3

REF3 http://www.fsv.cvut.cz/zajemce/uplatabs.php

REF4 https://portal.mpsv.cz/sz/stat

REF5 https://www.youtube.com/watch?v=xWxlsH1PpdM

REF6 http://www.kampomaturite.cz/kampomaturite/jak-vybrat-vysokou-skolu

REF7 http://www.jobs.cz/poradna/rady/vysokoskolske-studium/jak-si-vybrat-vysokou-skolu/

REF8 http://www.novinky.cz/veda-skoly/326040-jak-si-spravne-vybrat-vysokou-skolu.html

REF9 http://www.infoabsolvent.cz/

REF10 https://portal.mpsv.cz/upcr/kp

REF11 http://www.cips.cvut.cz/poradna-studijni

Obor

Výchova a vzdělávání

Okres

--

Knihovna

Národní technická knihovna

Datum zadání dotazu

19.01.2015 15:45

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu