Vsevolod Igorevič AVDIJEV

Text dotazu

Vsevolod Igorevič AVDIJEV se podle Ilustr.encyklop.slovníku Díl 1 narodil 1898. V roce vydání slovníku ještě zřejmě žil, neboť rok úmrtí nebyl uveden. Předpokládám, že se nedožil 110 let - dá se, prosím, zjistit rok (datum) jeho úmrtí? Děkuji mnohokrát.

Odpověď

Dobrý den, V. I. Avdijev zemřel v roce 1978 a to 9. května (http://annals.xlegio.ru/person/avdiev.htm). Narodil se 16. října 1898 (http://www.cesras.ru/pers/avdiev.htm).

S. D. Miliband uvádí datum narození 4(16). 11., což bude patrně s ohledem na to, že v Rusku platil v r. 1898 ještě juliánský kalendář.

Připojujeme v příloze záznam z rejstříku World Biographical Archive, kde jsou uvedeny další prameny (uvedené publikace jsou k dispozici v NK ČR).
Nalezené stránky se nám ale zdají reprezentativní.

Pro přesnost dodávám, že Ilustrovaný slovník uvádí zřejmě špatné křestní jméno, jde-li o tutéž osobu.

Literatura:

Biobibliografičeskij slovar' otečestvennych vostokovedov s 1917 g. / S.D. Miliband. -- 2-je izd., pererab. i dopol.. -- Moskva : Nauka, 1995. -- 2 sv. ; 24 cm (obsahuje stručný vědecký životopis a bibliografii.

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

16.09.2008 13:31

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu